محل گنج را چگونه شناسایی کنیم؟ (از کجا بفهمیم زمین گنج دارد؟)

You are currently viewing محل گنج را چگونه شناسایی کنیم؟ (از کجا بفهمیم زمین گنج دارد؟)
محل گنج

از دیگر نشانه های محل گنج سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و هم غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های مختلف از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگر رنگ ها که اغلب این چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل است که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد اینکه این مکان مسکونی بوده رو تائید نکند …

از کجا بفهمیم زمین گنج دارد – نشانه های محل گنج و دفینه

 • علائم و نشانه های محل دفینه و گنج
 • انواع نشانه های دفینه
 • علائم و نشانه های محل دفینه
 • نشانه های وجود گنج
 • نشانه های اثبات وجود گنج و وجود طلا
 • معرفی نشانه ها همراه با عکس
 • کامل ترین مجموعه نشانه ها
 • انواع نشانه های دفینه

باستان شناسی – علائم و نشانه های محل گنج و دفینه

همونطور که قبلا قولشو داده بودم که در وبسایت گنجیابی درباره ی علائم و نشانه هایی که در حین حفاری امکان داره با اون مواجه بشید اطلاعاتی در اختیارتون قرار بدم .

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر مکان ها مشترک است . و امکان داره با آثاری هم مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکرده باشید و یا نشنیده باشید . اما این آثار برای مکان و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

نشان چراغ در گنج یابی شمار را به دفینه ای پنهان خواهد رساند.
بخوانید

اول اینکه در سطح زمین باید نشانه هایی وجود داشته . مثلا تخته سنگی که نظرتونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه فرق داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر رو سنگ وجود داشته باشه و یا موارد دیگر . درخت کهن سال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از افراد فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بار است.

در صورتی که از نشانه های بار داشتن یک تپه اینه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در محلی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سال و چشمه ی آب . همه ی این علائم برای اینه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی بیشتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بار داشتن تمامیه هدف هاتون ….. محل گنج

کجا گنج پیدا میشه؟

از کجا بفهمیم زمین گنج دارد؟ دیگر نشانه های محل گنج از این قبیل است که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده مثلا سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای محافظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ هم از دلایل وجود بار نیست . چون در گذشته امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن مکان آتشی روشن کرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن مکان وقتی تائید می شود که دیگر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست .

قبر شناسی در علم آثار و نشانه ها
بخوانید

محل های دارای گنج

از دیگر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و هم غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های مختلف از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگر رنگ ها که اغلب این چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل است که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد اینکه این مکان مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک است که اغلب جهت مقاومت و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

این پست دارای 4 دیدگاه است

 1. حسین

  سلام بابت راهنمایی های مشاور تون تشکر میکنم. بسیار نتیجه بخش بود برام.

 2. عماد

  در شیب تپه یک صندلی بدون دسته و درست و در نزدیکی نماد قلب که سنگ تراش وریشه دارد و سه جوغن کوچک افقی و یک جوغن بزرگ زیر ان دارد

 3. سمير

  سلام براى شما من در افغانستان زندگى ميكنم در اينجا در يك محل خشت هاى پخته به شكل مربع ميباشد پيدا شده و ما در اينجا اسكن فلز ياب نداريم چطور ميتوانيم جاى را تشخيص بدهيم ؟

 4. Sina

  درباره تپه هایی ک قدیم قلعه بودند اطلاعاتی ندارید؟ تو منطقه ما از این تپه ها زیاده و کسایی ک کندن کوزه در اوردن و حتی به اتاق های قدیمی راه پیدا کردن! مطمئنم گنج هم اطراف قلعه ها هست

دیدگاهتان را بنویسید